Poděkování

 1. 3 months ago
  A

  Albert Stallone

  Nov 10

  Bylo to super. Podle očekávání jsme cíl projít TMOU odsunuli zase napříště :) a zároveň si výborně zaluštili. Veliké díky, podrobněji, až se dospíme.

 2. F

  fluffy guinea

  Nov 11

  Díky moc organizátorům za skvěle připravenou hru! Zorganizovat takovou záležitost pro 400 týmů není vůbec legrace, a vám se to podařilo. Došli jsme na devítku, na této části trasy jsem neviděla ani nejmenší organizátorský kiks či nedoladěnost v šifrách – klobouk dolů, protestovat šifry takovým způsobem je obdivuhodný výkon.
  Pamatuji Tmou 3, 6, 9, 10, 15, 18 a 19 a i když na většině her jsem se podívala mnohem dál než letos (jednou cíl a několikrát těsně před cíl), odvážím si z Tmou 20 báječný pocit, že jsem si zaluštila vlastně lépe než na většině vyjmenovaných. I to stříhání, které obvykle nesnáším, se povedlo do hry zakomponovat takovým způsobem, že se mi to vlastně líbilo. Takže ještě jednou díky, díky, díky.
  Eva (tentokrát Fluffy guinea)

 3. V

  Vlhká jáma

  Nov 11

  I já se přidávám s poděkováním za skvělou hru. Trochu jsem se před ní bála, že to bude megalomanská šou, které mě opravdu neberou. Ale ono to byla úplně "obyčejná" špičková šifrovačka, s dobrými nápady a bez jediného organizačního zádrhelu. Akorát pro víc jak 2000 lidí. A to je hodně neobyčejný organizátorský výkon, za který hluboce smekám. Moc se mi líbila propojenost některých šifer, vůbec mi nevadilo stříhání, jen barvičkové kombinatoriky mohlo být možná o malinko méně, protože principy byly hodně jedním směrem. Ale ani to vlastně nevadilo, aspoň jsme na nich mohli chytat další dechy po našich zásecích. Celkově není co vytknout, i to počasí jste objednali náramně. Díky moc za všechnu práci, nápady a energii. Ať vám vydrží!
  Majda

 4. Přizdisráči

  Nov 11

  Ahoj orgové, moc díky za energii, kterou jste do organizace letošní mega-TMOU vložili. Hra se vám mimořádně povedla, nikde nic neskřípalo a myslím si, že jste ideálně vychytali dramaturgii a progresi obtížnosti tak, aby si dobře zahráli začátečníci i ostřílení hráči.

  Pár slov k jednotlivým úlohám (všem, protože mi je vždycky líto šifer, které nikdo nekomentuje):

  • 11 Bobrázek: Kouknu a nevidím, nevidím, nevidím, možná něco vidím, nevidím, nevidím, čtu řešení.
  • 12 Giraffika: Když nevíte, že máte od orgů v obálce speciální pomůcky, nelze šifru vyluštit. Ověřeno za vás.
  • 13 Sloní spojení: Roztomilé, snadné, moc pěkně nakreslené.
  • 14 Fretkvenčka: Když ti dvakrát za sebou vyjde PEJSEK, zadej heslo REJSEK. "Fretkvenčka" je navíc ze všech názvů kvalifikačních šifer největší ear-worm. Ještě teď se mi občas vplíží do mozku, když nedávám pozor.
  • 21 Morčeovka: Na hře jsme neviděli, ale v cíli jsme morčata na útěku obdivovali. Krása!
  • 22 Fíkaná: Hele, nůžky v logu... tak to rozstříháme! Hele, to ucho je stejný jako ucho na nůžkách. Tak to slepíme!
  • 23 Prasemafor: Aleši?
  • 31 Myšmaš: Vidím myšku, hledám sýr. Nápad přijde rychle, realizace taky příliš netrvá.
  • 32 Volský kříž: Blbě se luští, když dosud nevíte, že máte abecedu u 24 znacích. Ověřeno za vás. Zpětně se cítím jako obyvatel středního chlívečku. Každopádně elegantní šifra.
  • 41 Krabeceda: První pořádné fikání. K... O... "Mám zadat KOČKA?" "Ještě vydrž, může to být KOZEL, ověřím čtvrté." "Tak zadej kobru!"
  • 51 Steganosaurus: "Kde to mám ufiknout?" (zuřivé skládání potvory) "Dyť ta morseovka nedává smysl. Aha, tady jsou číslovky. NAME... cože? NAMESTEK. Jo, to je fakt velký zvíře. (smích) Pěkný!"
  • 02 Šipky: "Ježíšmarjá..." Ale tak co s tím, jdeme pečlivě pracovat. O nekonečné sekvence "tři nahoru, vlevo, dolů, vlevo, nahoru..." a "tři kroky, levá, krok, levá, krok, pravá, krok, pravá, krok..." později obdivné hvízdnutí při substituci finálních "pičí ofirízy".
  • 03 Papírky: "Ty vole, oslík brousil dračici?" "Jo. Dokonce spolu měli děti..." "Nestydíš se, tohle vědět?" | "Nějak to nevychází... aha, já to zasunul do špatný díry." | "Štěpánek je ten tenista, dostal od Zemáka vyznamenání." "Za co?" "Nevím, za předkus?" | "Papež to asi s královnou nedělal, že?" -- kolemjdoucí mudlové zakrývali svým dětem uši a zrychlovali krok... skvělá šifra!
  • 04 Bludiště: "Najít východ z bludiště? To bude opruz... tak jdeme luštit." (o jednu vyzvednutou šifru později) "Gratulujeme! Našli jste východ z bludiště." To šlo rychle. (o pár vyluštěných šifer později) "Mně připadá, že ty šifry mají furt jedno téma: dům. Mám to zkusit zadat?" (zadávám "DUM", nic) "To je divný, i na mapě to kreslí takovej ten domeček, to musí být dobře!" (zadávám "DOMECEK", nic). O patnáct minut později facepalm.
  • 05 Ariadna: Vtipně navázaná na předchozí stanoviště kódem ARIADNA. I tak chvilku trvá uvědomit si, že barvy v šifře už známe a především, že chybějící barvy taky známe: z pomůcek. Vtipný!
  • 06 Hvězdy: Páté místo ve vrcholovce potěší. Použití polarizační fólie po naší šifře z Kachny vyloženě pobaví. Šifra nápadem fantastická. Provedením (jen jedna kopie papírových tisků) a neukázněností ostatních týmů, které svítily, i když to nebyly žádné hvězdy, trochu štvala. Svícení odpouštíme jenom Übertýmu, protože ti hvězdami jsou.
  • 07 Becherovka: "Ta mezitajenka je nějaká divná... třeba tady na konci to »a Nelis« nechápu, a taky mi z těch svátků přebývá Johana". O půl hodiny později hromadný facepalm. Na přesunu se bavíme skutečností, že odhalení principu pro nás nebyl problém, tím bylo vyškrtání osmisměrky.
  • 08 Pipi: Trvalo, než jsme se odhodlali k diagonálním skladům u jednotlivých pramenů copů. Zdálo se nám, že to nemůže vycházet. Potom jsme jenom uznale kývali hlavami.
  • 09 Dlouhá: Hledání podstatného šlo dobře. Tým se rozdělil pouze v názoru na slovní druh slova "trojice", ale došli jsme smíru v okamžiku, kdy jsme ho potřebovali do tajenky.
  • 10 Punčocha: Po krátké debatě odcházíme na Barborku, protože pověšeným punčochám se říká barborky (tradice na sv. Barboru), a to prostě nemůže být náhoda. Bohužel tam byla další šifra, takže tohle stanoviště jsme nechtěně vyhaluzili, což se od konkurence dovídáme až na dvanáctce. Omlouváme se! Nápad použít předchozí šifru a slovo "oka" u nás ovšem padl, tak snad jsme tolik času nevyhaluzili.
  • 11 Ovál: Mezitajenka č. 1 jasně říká, co dělat. Půl hodiny. Mezitajenka č. 2 jasně říká, jak číst tajenku. Další půl hodiny. Tajenka. Příště si musíme odpustit ty půlhodiny a prostě rovnou dělat, co říkají mezitajenky. Mám pocit, že tím ušetříme nějaký ten čas.
  • 12 Myš a sýr: Konečně myška a sýr. Samou radostí si zdřímnu a vzbudím se, když má zbytek týmu místo myši složeného ježka. Nechám si vysvětlit dosavadní postup, vymyslím pár nefunkčních nápadů a zbytek týmu šifru doluští. Ideální! Moc pěkná konstrukční šifra.
  • 13 Proužek: "Geniální! A možná by se nám to netrhalo, kdybychom si na proužky nenechali napršet, že... ?" Jenom menší polovina týmu trik se samonavékajícími se sponkami zná. Autorka správného nápadu nikoli a skoro kvůli tomu spásný nápad neřekla nahlas...
  • 14 Písmena: "Třeba ZVON je věž, ale jak ji přiřadit nějaké tečce?" "Co třeba téhle, u které je napsáno ZVON?" "Adresa? Že by cíl? My to dojdem? Tybrďo." Pěkná, lehká, spíš pozornostní než nápadová,
  • 15 Přefiknutí: Díky všem orgům na celé planetě za čistě formální cílové úlohy. Tahle navíc byla hezky symbolická!

  Letošní TMOU prostě bylo to nejzábavnější fikání za dlouhou dobu. Díky!

  (Dero)

 5. P

  Proudoví krtci

  Nov 12
  Edited 3 months ago by Proudoví krtci

  Děkujeme orgům a pomocníkům za skvělou organizaci! Hra se mi moc líbila (myslím, že spoluhráčům také). Oceňuji nelineární stanoviště v přesto jinak lineární hře -- hra stále působila jako Tmou, zároveň překvapovala. Líbí se mi zařazení motivů prolínajících hru -- nůžky, barvy, Pipi (vyskytla se už v šifře Papírky). Zaujalo také opatrné napovězení, že k řešení se použije šifra předchozí -- Ariadna (stejné barvy), Punčocha (kódy stanovišť a nápověda na Sychrově).
  Těšíme se na příště!
  Vítek

 6. Š

  Šestý nesmysl

  Nov 12

  Děkujeme za krásnou hru! Nejvíc se nám asi líbila Myš a sýr, Pipi a Punčocha, Ariadna, Matika, někdo si pochvaloval i Hvězdy :-) Dokonce ani to stříhání a skládání nám tentokrát nějak nevadilo a z paralelních částí jsme naštěstí celkem rychle vyklouzli. Díky i za to, že jste, když už bylo nutné zařadit nápovědy, zvolili jejich snad nejlepší variantu, která týmy nenutí během luštění neustále řešit dilema (a potlačovat vzpoury!), jestli si nemají raději vzít nápovědu, případně následně ještě zabíjet čas ježděním pro ni. Když říkám, že to bylo nutné, myslím tím kvůli zvýšené účasti začátečníků, kteří ze hry bez nápověd většinou moc nemají. Rozhodně ne kvůli kvalitě šifer, ty se totiž všechny daly řešit bez nápovědy a nepotkali jsme ani žádného trojana a za to klobouk dolů a palec nahoru! Pěkně jste zařídili i počasí a konečně děkujeme za prodloužení hry, tu poslední hodinu jsme dobře využili :-) Doufám, že délka hry v hodinách bude číslu ročníku odpovídat ještě pěkných pár let ;-)
  Těšíme se na příště!
  Matěj

 7. V

  Vlastík Šebesta

  Nov 13

  Ahoj orgové, nic objevného na srdci nemám, přesto: DÍKY MOC za tuny práce s přípravou zábavy pro nás. Zahráli jsem si skvěle, hra fungovala i pro takovou masu luštičů. Pokud jsme někde v noci mrmlali nad šifrou, tak po přečtení autorského řešení už nemrmláme a jen si můžeme vyšesávat popel z vlasů. A díky všem pomocníkům.

 8. V

  voy-a-ger

  Nov 13

  Mockrát díky za skvělou hru. V týmu jsme se na konci shodli, že nás to fakt bavilo. Nevím, kdy naposled jsem na noční hře vydržel být celý čas aktivní a něco luštit, ani na 5 minut si nezdřímnout. Letos na Tmou to šlo samo. Byť náš výkon hlavně v první půlce hry byl dost ... nic moc. Co se mi nelíbilo byl chaos po přesunu startu před výstaviště, najít správného orga bylo dost peklo. S trojkou mám své problémy, ale na druhou stranu byla vtipná. Jinak se mi všechny šifry moc líbily, některé extrémně (člověče, copánky, myš a sýr (byť jsme nestihli vyluštit), hvězdy svou atmosférou a domeček svým schématem a využitím na další šifře).
  Takže ještě jednou díky a už se těším na příští rok!
  Martin

 9. V

  Včíl skačem

  Nov 13

  Díky moc za parádní zážitek! Byli jsme zvědaví, jaká bude TMOU s dvěma tisícovkami lidí v ulicích ... a bylo to zvládnuté perfektně, klobouk dolů. K tomu nápadité šifry i dramaturgie hry. Užili jsme si to a těšíme se za rok znovu!
  Jirka

 10. C

  Corn Flakes

  Nov 14

  Orgové, děkuji za celý tým za skvělou šifrovačku. Klobouk dolů, jak jste to vymysleli a zrealizovali pro 400+ týmů. Rok jsme se spoluhráči nebyli na noční šifrovačce, a o to víc jsme si to užili. Na startu jsme čekali něco opulentního ve stylu Tmou X, a ejhle, ona přišla "jen" papírová šifra ve podobě kvalifikace. A pak další a další skvělé šifry na trase. Vážně skvělý ročník!

  JiříK

 11. Ü

  Übertým

  Nov 14

  Ahojte,

  nie som si istý, či to od nás verejne zaznelo, takže - ďakujeme za hru! Tohtoročná TMOU nás bavila a miatla zároveň :)

  Počas hry som mal iné pocity, ale spätne uznávam, že všetko do seba pekne zapadlo, dramaturgia hry podľa mňa bola veľmi fajn - príjemná zmes klasickej TMOU, drobnej nelinearity, naplno využitých pomôcok s permutáciami farieb a vzájomné odkazy niektorých šifier. Inak, neviem, či práve toto nie je recept pre orgov na Übertým (mal som to vôbec povedať nahlas?). Na prudko lineárnej hre, kde každá šifra tvorí samostatnú jednotku, nám to väčšinou ide dobre. Teraz ste nás ale miestami fikane zamotali - počas hry sme sa miestami škriabali na hlave a snažili sa z toho vysomáriť. Niekedy až tak, že som pociťoval drobnú frustráciu. Keď sa ale obzriem späť, tak tá frustrácia bola čisto z (mojej) neschopnosti pochopiť súvislosti v hre. A to je problém mňa a tímu, nie hry samotnej :)

  Tak dúfam, že vzhľadom na môj komentár budúci rok nebude z TMOU druhý Matrix :D

  Kesy

 12. Chlýftým

  Nov 15

  Orgové,

  připravili jste to výborně, vesměs nebyly vidět zádrhely a hra odsýpala. Bohužel nám letos moc nesedl její leitmotif (při fikání myslím na Anglii a čekám, kdy to přejde), tak jsme z ní odcházeli rozpačití až naštvaní. Ale ne na vaši práci. Bylo poznat, že jste mysleli na velikost hry a výkonnost jednotlivých skupin týmů a celková odezva tomu odpovídá. Líbilo se mi hlavně použití barevné abecedy, i když jí bylo hodně, fungovala tak nějak přirozeně, a řetězení šifer (bludiště-Ariadna, pipi-dlouhá-punčocha). Na další ročník se už zase těším.

  Aleš

 13. 2 months ago
  F

  Freezy Bee

  Dec 9

  Ajajaj,
  nějak jsem se pořád nemohl dostat k poděkování a mezitím mi to "kapku" uteklo. Ale což, lepší pozdě než později, že. Tak tedy aspoň přesně k měsíčnímu výročí - jojo, přesně před měsícem touto dobou jsme zrovna zastrkávali vyvíteco vyvítekam.

  Díky moc za letošní Tmou, především pak za vyvedené šifry. V podstatě od každé jsem odcházel s pocitem, že se mi to řešení hrozně líbilo - ať už jsme to dali snadno nebo nás to potrápilo. Parádní nápady, k tomu opakující se motivy, zejména pak vším se prolínající barevná abeceda. Co víc si přát? Snad jen aby naše vlastní neschopnost nebyla tak výrazné, letos jsme zejména nezvládli číst již hotové tajenky.

  Marwin

  P.S. Původně to mělo být delší, ale po takové době už to nemá moc cenu. A navíc jsem to trochu pozapomněl... :(