2: Divná povídka

 1. 4 years ago

  Honza Klusáček

  8 Nov 2014 Administrator

  Diskuse k šifře 2 Divná povídka.

 2. T

  Točená zmrzlina

  9 Nov 2014
  Edited 4 years ago by Točená zmrzlina

  Jaké jméno má ta žlutá s katanou, když ne Uma ani Beatrix?

  Mimochodem, moje reakce na Jean-Luc byla sebejisté -- jasně, to je někdo ze Star Treka. Už vím, Jean-Luc Godard. Naštěstí nám to moc neuškodilo...
  (Adam)

 3. Chlýftým

  9 Nov 2014

  Nevěsta.

  Aleš

 4. K

  kafe

  9 Nov 2014

  Jo, žlutá s katanou je (The) Bride a kouzelník Dumbledore, ale naštěstí to jiní členové týmu viděli/četli i česky.

  Další z šifer, kde jsme přeskočili autorský finální krok a prováděli rovnou ten další, který už se ovšem dělat neměl. V tomto případě kreslili orientovaný graf -- na kterém hint pod šifrou pěkně vymlátil všechny zdrojové listy kromě jednoho. Po čtvrt hodině luštění DILR (nebo jako to bylo) opět pokorný návrat o krok zpět a přečtení řešení...

  (Yeti)

 5. B

  Borci v uvozovkách

  9 Nov 2014
  Edited 4 years ago by Borci v uvozovkách

  Zajímavé je, že v zadání šifry je „Žlutá KATANA“, ale většina týmu se mne snažila přesvědčit, že to byla „žlutá s katanou“. Z reakcí tady na fóru mám pocit, že nás, kdo vnímáme sémantický rozdíl mezi prvním a sedmým pádem, je patrně menšina. (Richard)

 6. Ü

  Übertým

  9 Nov 2014

  Richarde, podľa mňa nemáš nutne pravdu. Teda, ja napríklad ten rozdiel cítim, a hovoril by som "Žlutá Katana", keby som hovoril o postave zo šifry. Lenže zároveň je jasné prepojenie medzi šifrovým svetom (v ktorom osoby dostali nové prezývky podľa zbraní, ktoré používajú) a svetom naším (v ktorom Nevesta je skutočne "žlutá s katanou" (malé ž, malé k)). A o tej diskutujúci podľa mňa hovoria.

  To už skôr by som protestoval proti tomu "na" a odporúčal Hůlkovi-Dumbledorovi-Brumbálovi hádzať tyč *do* Katany, u zaostrených tyčí je to zväčša účinnejšie :)

  -- nadporučík mišof, dobrovoľný grammar nazi

 7. Černý racek

  10 Nov 2014
  Edited 4 years ago by Černý racek

  U téhle úlohy jsem se s šifrovací intuicí dost netrefil do významu té doušky. Pokud to chápu, měl to být jen hint k jinak celkem lehké šifře? Z toho, že začínala slovy Po vyluštění, jsem vyvodil, že bude důležitá až po vyluštění, tedy že se nejspíš použije někde dále ve hře. Dokonce jsme se zastavili během přesunu, abychom si ta písmena z doušky vypsali. A pak jsme se je neúspěšně snažili nacpat leckam na dalších šifrách.

  @mišof: Bohužel, v češtině nemůžeš házet (ani střílet) do jednotlivce. Pouze do lidí jako skupiny.

  (Ondra)

 8. Ü

  Übertým

  10 Nov 2014

  @Ondra: Zaujímavé, to som nevedel, díky za info, dohľadám si :)

  -- mišof