9: Devítka

 1. 4 years ago

  Honza Klusáček

  8 Nov 2014 Administrator

  Diskuse k šifře 9 Devítka.

 2. V

  voy-a-ger

  9 Nov 2014
  Edited 4 years ago by voy-a-ger

  Moc krasny napad, ale k prevedeniu mam nasledujucu vyhradu: Velkost papiera 9tky mohla byt rozna od poskladaneho zadania 6tky (mam na mysli poskladane zadanie zapecene v chlebe). Taktiez klinec (ci spendlik) zarazeny v otocenej 9tke podla mna skor mylil - kto si nevsimol otocenu cislicu tak tam proste mal zostat.

  Nepritomnost vyssie uvedenej kombinacie by nam usetrila 30 minut kreativne stravenych roznym prepichovanim poskladaneho zadania sestky v mieste klinca (ci spendlika) a citania (otocenych) prepichnutych znakov.

  Rasto

 3. coredump

  10 Nov 2014

  Jak se vám dařila dohledávka? My jsme z naší mapy (2007) nepochopili, co konkrétně nápis "estavela" označuje - byly tam zaznačené dva ponory nebo závrty nebo co, a u toho popisek "závrty" nebo tak nějak (v množném čísle) a vedle ještě "estavela". Což jsme interpretovali tak, že estavela asi nemá konkrétní mapovou značku, a je to celá oblast okolo toho nápisu. Takže jsme chodili tam a zpátky, až jsme nakonec našli informační ceduli u toho vzdálenějšího ponoru, a tam byla i mapa s označením estavely jako konkrétního místa. Teprve na základě tohoto jsme hledali a našli na konkrétním místě.

 4. I

  Ivo Cicvárek

  10 Nov 2014 Moderator, Org

  Dohledávka: ano, počítali jsme s tím, že kdo estavelu mine, narazí na ceduli Hádecká propadání, přečte si, co to estavela je, a ze schematické mapy a slovního popisu si najde, co a kde hledat. Před pár lety byla nějaká cedule i na estavele (jestli mě tedy paměť neklame), ale asi se někomu nelíbila...

 5. coredump

  10 Nov 2014
  Edited 4 years ago by coredump

  Jo, ceduli přímo u estavely jsme hledali. V naší mapě byla, v realitě ne. Nakonec jsme se orientovali podle začátku rezervace. Ten byl označený i v realitě cedulí.

 6. Nočný motýľ

  10 Nov 2014

  Našli sme pri prvom priechode. Pozeral som do mapy a s "tu niekde to už musí byť" (a s tým, že podobne "orienťácky" umiestnený bol aj závrt) našiel aj púzdro. Sedeli sme potom o nejakých 50 m ďalej a bavili sa tímami, čo to prepískli a premávali tam a späť.