Kvalifikace

 1. 3 years ago

  Honza Klusáček

  20 Sep 2015 Administrator

  Diskuse o šifrách z kvalifikace. Prosím diskutujte až po skončení kvalifikace ve 23:00

 2. Přizdisráči

  20 Sep 2015

  Děkujeme za výborně připravenou kvalifikaci - i v oslabení jsme si ji užili a naštěstí se zdárně kvalifikovali. :) Pokud bude samotná hra podobně dobrá, máme se na co těšit.

  Nejdobrodružněji a rozhodně nejdéle jsme asi dolovali heslo ze 41. Líbily se nám taky 32, 23 a i ta 51 - kde jinde takový nápad použít než v internetové hře, že? Trochu rozpačitý jsem zpětně asi jenom z 31, které jsme věnovali celkem dost času, ale nenapadlo nás až takovou měrou zapojit název úlohy, i když jsme kolem správného postupu kroužili většinu doby.

  Dero

 3. Trosečníci

  20 Sep 2015

  Jeden dotaz ciste ze zvedavosti: Z testeru/orgu si nikdo nevsiml, ze krome JAR vsechny zeme maji vlajku, ktera jde docela v pohode prohlasit bud za reprezentujici tecku, nebo carku? Netvrdim, ze to je vzdy dokonale, ale da se. Skoda jen, ze to nic nedava... ;-)
  -image-

 4. Přizdisráči

  21 Sep 2015
  Edited 3 years ago by Přizdisráči

  Zdá se, že toto vlákno (možná obecně vlákna se štítkem TMOU 17) se nezobrazuje nepřihlášeným uživatelům. Nebo tak něco.

  Dero

 5. JÁDRO

  21 Sep 2015

  Odpověď na vzkaz v láhvi: JÁDRO si všimnout nemohlo, protože 51 (a 31) vůbec nevidělo. Orgové nám naservírovali "říční bouři" a myslím, že můžete být rádi, že jste jí nečelili. ;)

  Z.

 6. C

  Corn Flakes

  21 Sep 2015

  Corn Flakes též netestovali použité 51 ani 31.
  J.

 7. M

  Míla Votradovec

  22 Sep 2015 Moderator, Org

  Z orgů si toho určitě nikdo nevšiml :-) Jen ze zvědavosti dotaz zpět - jak interpretujete vlajku USA? :-)

 8. NaPALM

  22 Sep 2015

  Ani NaPALM netestoval pouzite 31 a 51 ;-)

 9. O

  Opravte to

  22 Sep 2015

  Také děkujeme za dobře připravenou kvalifikaci. Jako nejpovedenější oceňujeme šifru se vzory podstatných jmen (32), ale i u ostatních jsme užili kolektivní luštění. Jako zapřisáhlí odpůrci Facebooku nás ani nemrzí to, že jsme nedali 51. Zkoušet se toho dalo opravdu hodně. Ostatně téměř rovnocenně bychom mohli zabloudit například i na stránky Likedin. Jde také o sociální síť, logo má také v provedení bílé písmo na modrém podkladu (o něco světlejším) a ta dvě písmenka "in" jsou ve stejném fontu jako ta ve zkratce "ind". Úloha je to i přes všechny mouchy nakonec celkem pěkná, byla až úplně na konci (kvalifikovat se dalo i bez jejího vyřešení) a v samotné hře (doufám) nic podobného nebude.

  Tomáš

 10. Trosečníci

  22 Sep 2015

  Mílovi:
  Preferovali jsem pruhy protoze prevazuji nad dojmem z kulatosti hvedz, tedy carku. Vyzkouseli jsme ale obe moznosti. Australie byla preferovana jako tecka diky velke hvezde a absenci janysch pruhu, ale zkouseno tez oboji.

 11. coredump

  22 Sep 2015

  Šifru 51 dalo sto týmů, asi to teda bylo víceméně korektní. Ale tak pro pobavení uvedu některé směry našeho uvažování:

  Zkratky států jsou jednoznačně ISO kódy, Logo ISO je bílý text na modrém pozadí. OK, barva vysvětlena. ISO kromě třípísmenných definuje i dvoupísmenná označení států. A taky číselná, o kterých Wikipedie píše, že odpovídají číslování OSN. OSN má logo s bílým textem na modrém pozadí. To určitě nebude náhoda.

  Zvětšená písmena jsou jen a-f (bez d, ale co už) a o. To je jasná šestnáctková soustava, kde o bude jako nula. No a FrA je tedy 0xFA = 250 (písmena mimo A-F a 0 ignorujeme), a číselný ISO/OSN kód Francie je taky 250. To už fakt nebude náhoda.

  No ale po více než dvou hodinách nás ten facebook napadl, akorát jsme ve zbytku času nezjistili, co s tím dál:

  Facebook nikdo z týmu nepoužívá, i když teda přiznejme, že dva členové tam mají účet. Facebook před dvěma měsíci změnil logo, font v šifře odpovídá tomu starému a ne tomu novému. Český facebook se jmenuje cs-cz.facebook.com , a nikoliv cze.facebook.com. Zkoušíme hledat nějaké statistiky lajků mezi ruskými uživateli navzájem a podobně, ale ani socialbakers nic takového nemají. Čas vypršel.

  Já oceňuju šifru se vzory, hory s vlaječkou, za čtyři nebo dva, ale vůbec letos mi celá kvalifikace přišla povedená. Teda až na to, že jsme nedali poslední šifru. Stane se, snad to při hře bude lepší.

  -Yenya, coredump

 12. B

  Bratrstvo žluté kachničky

  13 Oct 2015

  Věděli jste, že když v šifře Tečky a slova omylem vynecháte jeden řádek, tak vám vyjde ZADEK OD KURE+STAVENI, a vy pak strávíte hodinu tím, že na stránkách pro kutily hledáte názvy částí kurníku, případně se tam snažíte nějak napasovat toho biskupa?