Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 9. - 2007 -> Zápisky organizátorů
Autor Zpráva
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: po. listopad 12, 2007 10:25    Předmět: Zápisky organizátorů

Na webu ročníku jsou zveřejněny zápisky organizátorů. Kromě jiného obsahují dvě nepoužité šifry, takže kdo nemá dost...
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: po. listopad 12, 2007 17:39    Předmět: PISMENKA

Myslim, ze 16 te pismeno od konce ma byt Y (RXTXY EXUXR ...).

Zavisi samozrejme, kolikata sifra to mela byt, a asi by nebylo problem udelat ji trosicku tezsi....

hroch
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: út. listopad 13, 2007 01:23    Předmět:

Opravte to napsal:
Myslim, ze 16 te pismeno od konce ma byt Y (RXTXY EXUXR ...).


... 13. od konce ...
... a pod Krásného chybí zatáčka Laughing

Nejkratší průjezd asi mám, ale moudrá z toho nejsem Wink
Dana

Jinak zápisky jsou zajímavý, klobouk dolů, že to všechno klaplo. Já oceňuju hlavně počasí (jen o den později - škoda mluvit!) a kratší trasu.
A taky se moc dobře čte o těch slavných týmech, co nedošly do cíle Laughing
Jen ty koláčky jsme nějak nenašli... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: út. listopad 13, 2007 09:15    Předmět: koleje

Vzhledem k tomu, ze to Dana vyřešila, tak jsem zmaten. Mě v oblasti Vlhká, Křídlovická, Nové Sady vychází, že z Křídlovické musím jet na jih, a pokračovat u Vlhké na východ. Vlhká je tedy jednoznačně SZ zorientována, severní zatáčka nad ní musí zatáčet na západ, západní na sever a vzniká mi tam nutně malý kroužek.

Předpokládám, že zastávky jsou v pořadí Křídlovická, Soukenická, Nové sady, Hlavní nádraží, Vlhká.

Co je špatně?
hroch
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: út. listopad 13, 2007 10:08    Předmět: Re: koleje

Opravte to napsal:
Vlhká je tedy jednoznačně SZ zorientována

Všechny zastávky nechávám bez otočení...

Opravte to napsal:
severní zatáčka nad ní musí zatáčet na západ, západní na sever a vzniká mi tam nutně malý kroužek.

severní zatáčka mi vede na východ, tam kříží tu dolů od Křídlovické a pokračuje na Hlavní nádraží...

V úseku Starý Lískovec - Dunajská - Osová mi tak nějak vyšlo, že bez křižovatek se neobejdu, takže koleje je potřeba použít i ve více směrech (rovné jako křižovatku), což se děje i pod tou Křídlovickou...

Jediné, co mi úplně nesedí, že u Hlavního nádraží používám tu kolej i v pozici otočené o 180 stupňů, což u žádné jiné zastávky není potřeba. Ale taky je možné, že v těch místech existuje ještě trošku jiné řešení, čistější - zatím jsem ho nenašla...

Dana


Naposledy upravil Borci v uvozovkách dne út. listopad 13, 2007 13:32, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: út. listopad 13, 2007 10:14    Předmět: Re: PISMENKA

Opravte to napsal:
Zavisi samozrejme, kolikata sifra to mela byt, a asi by nebylo problem udelat ji trosicku tezsi....


Podle řešení bych ji tipla do kvalifikace Wink
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: út. listopad 13, 2007 11:52    Předmět:

K těm nepoužitým šifrám: Písmenka byla provizorní verze (ať už do kvalifikace nebo s jinou tajenkou do hry) a prostě se nám ta šifra po diskusi moc nezdála. A ty Koleje nebyly použity proto, že to je v tomto stavu "obtížně řešitelná až špatná" šifra s velkým stromem možností, co s tím dělat - a jen jedna možnost je pochopitelně ta pravá. Z mnoha testerů Koleje vyřešil jen jeden a nikomu se to moc nelíbilo... Tím nechci odrazovat, trénink v luštění nedotažených šifer se může hodit:) Jinak chybějící zatáčka pod Krásného je bug (jeden ze dvou, o nichž víme), ale po pochopení principu nebrání v doluštění...
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: út. listopad 13, 2007 13:31    Předmět:

Tak už jsem se posunula k řešení, ten začátek jako bych už někdy někde luštila Wink, pak se ztrácím, zřejmě jsem blízko odhalení druhého bugu Wink
Princip je moc pěkný, ale v terénu nevím nevím... Rolling Eyes

Dana

PS: Tak už to mám. Druhý bug jsem neodhalila.
Myslím, že bychom to v terénu po několikahodinovém záseku dali, asi jako rybičky... Wink
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: út. listopad 13, 2007 14:54    Předmět: Krizovatky

Tak pokud se maji nektere koleje otacet az "za jizdy", tak to moc hezka sifra neni.
Usek Krematorium - Stary Liskovec je bezproblemovy.

Pokud mam dva druhy policek ... prujezdne rovne /prujezdne s odbockou (a nemusim hlidat kde jsou koleje), tak nalezt nejkratsi cestu nebude problem.
Pak uz jde jen o to zjistit, jak existence/neexistence koleji, otocitelnost/neotocitelnost, trasa/netrasa koduje bitmapu. Zaleznice se statickym resenim by se mi ale libila vic.

hroch
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: út. listopad 13, 2007 16:20    Předmět:

Kdyby to byla hezká a elegantní šifra, tak bychom ji asi zařadili, ne?Smile Takže hezkou šifru raději nečekejte...
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: út. listopad 13, 2007 18:37    Předmět:

Borci v uvozovkách napsal:

PS: Tak už to mám. Druhý bug jsem neodhalila.


Tak ja to nemam, ale mam pocit, ze druhy bug je Hlavni nadrazi. Wink
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: út. listopad 13, 2007 19:50    Předmět:

Tak Hlavní nádraží se nakonec nepotvrdilo, funguje stejně jako ostatní zastávky. Všechno mi sedí perfektně. Jediný detail, že se kus cesty využívá k jízdě mezi dvěma stanicemi a pak k jízdě mezi jinými stanicemi opačným směrem... Mně se ta šifra líbí. Ona se mi ostatně líbí skoro každá šifra, kterou se mi podaří vyřešit Laughing

Dana
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: čt. listopad 15, 2007 16:16    Předmět:

Muzu se zeptat jak podle takovychto pravidel vysla dlouha nejkratsi cesta ... mne vychazi 169(+/-1Wink), ale koleje pouzivam vicekrat na mnoha mistech ...
Oprava ... 161(+/-1), tech 169 je pri doplneni rovne na prazdne misto.

Optimalizace na useku Krasneho->Zidovsky hrbitov->Geislerova krizi dosavedni cestu velice intenzivne, spousta kolejiste zustava nevyuzita.
Useky Masarova->Novolisenska a Vojtova->Vsetinska jsou dvojznacne (je prirozenejsi zvolit cestu, ktera dosavedni nekrizi)
... predpokladam, ze to jsou ty duvody, proc sifru neni mozno dotahnout do pouzitelneho tvaru.
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: čt. listopad 15, 2007 21:11    Předmět:

Musím přiznat, že jsem nejkratší cestu kreslila intuitivně a nic nepočítala.
Teď jsem to dodatečně sečetla na délku 182.
Na prázdné místo patří zatáčka z jihu na východ...
Neotáčíš zastávkama? Z Židovského hřbitova na Geislerovu mi to připadá celkem jednoznačný Rolling Eyes , ta zastávka předtím je trošku kontroverznější Wink , ale nic kratšího tam stejně nevidím...

Dana
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: čt. listopad 15, 2007 23:54    Předmět:

Aha, kosticky s napisem jsou na rozdil od kosticek bez napisu zafixovany ... To mne nenapadlo Wink ... tak to jeste zkusim prepocitat ...

OK, nejkratsi cestu mam stejne dlouhou. Problem je v nejednoznacnosti na usecich Bila Hora -> Belohorska, Krasneho -> Zidovsky Hrbitov a Vsetinska -> Krematorium. Kus useku Nove sady -> Soukenicka jede v protismeru proti Krasneho -> Zidovsky Hrbitov. Pokud by melo byt jako druhe kriterium minimalizovano prekryvani/krizeni, vysla by trasa jednoznacne (odbocka pres otocene hlavni nadrazi by odstranila prekryvani useku).

Tak a ted snad uz muzu zacit lustit ... mit takovouto sifru v terenu by nas nejspis zastavilo.

Pokud by nam slo o to udelat cestu jednoznacnou, muzeme pridat mezi Krasneho a Zidovsky hrbitov 2 spravne natocene zastavky ... jednu o 1 SV od Vsetinske, druhou o 1 SV od Masne a odstranit Hlavni nadrazi.

Vzhledem k tomu, ze linka 8 ma jeste 3 zastavky pridani 1 zastavky nevadi.
Vzhledem ke komplikaci s zajistenim jednoznacnosti doufam, ze kodovani nesouvisi s vyslednym tvarem, ale s postupem transformace...
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: so. listopad 24, 2007 17:43    Předmět:

Ona se ta trasa při tom luštění "vyjasní" Wink
Ses nějak odmlčel Rolling Eyes
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: so. listopad 24, 2007 21:52    Předmět:

To vis, nejak mi dosla rec Sad
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina